Celodenní výlet

19. srpna 2016 v 7:56 | Revl |  Cestování
Krásný prosluněný den. Dneska se opět trochu poposuneme blíž současnosti. I když to zřejmě bude jen na chvíli. 30.7.2016 jsem odjel na další rodinný výlet. Počasí bylo krásné a když je pěkně je mi líto trávit dny doma. To můžu v zimě...Jel jsem já, mamka a taťka. Ano i přes to kolik mi je, mě baví tyhle rodinné výlety podnikat.
Naše první zastávka byla v Ostrově, kde krom zajímavých soch, byl i pěkný výhled a upravené prostředí. Zaujala mě tam i střešní zahrada, které jsem si všiml náhodou. Dlouho jsme se však nezdrželi, měli jsme toho docela hodně před sebou.
Další zastávka byla rozhledna Bohdanka. Jak jsem si dělal srandu. "Musím si připsat dalšího pokémona do sbírky." (rozhledny na kterých jsem už byl)

Začalo se nám oteplovat, což se projevilo i na návštěvnosti rozhledny. Výhled stál za to. Celé jsem to natáčel na video, Zajímavostí byli i sochy řezané ze dřeva.

Nakonec jsme usoudili, že je nejvyšší čas na oběd a tak jsme se šli najíst do nejbližší restaurace.
Po obědě jsme se rozhodli vyrazit ke zřícenině hradu Křenovice. Cestou mě zaujalo pole makovic, které jsem si musel vyfotit. Co se týká zříceniny, jak jsem komentoval ve svém videu. "Čekal jsem od toho víc...."
Bylo tam jen pár zbytků zdí a zachovalá kruhová věž uprostřed. Neříkám, že to nestojí za to, to vydět, ale už jsem byl na lepších místech. Kousek od toho je lanový most přes řeku, který není špatné navštívit, byť jen se po něm projít. To mě bavilo.
Další zastávka byl kostel v Číhošti. Ale předtím jsme se cestou zastavili v Ledči nad Sázavou na kafe. No co, každý někdy potřebuje doplnit kofein.
Po kafy jsme už jeli k onomu kostelu, který mi přišlo, že byl nově opraven. A hádejte co? Zavřeno, tedy respektivě dovnitř se mohlo, ale jen k mřížím, ale dál ne. Opět mě tam nechtěli pustit. Možná bych si to měl brát osobně. Jinak místo je to pěkné jsem rád, že jsem se tam mohl podívat.

Naše poslední zastávka byla u geografického středu naší republiky. Místo bylo dobře značeno a celkově působilo upraveně. Vyzařoval z toho místa takový klid.
.

Zajímavá byla i návštěvní kniha. Chvíli jsme zde zůstali a pak se vydali směr domov.
A tím skončil celý výlet. Krásný zbytek dne přeje

Revl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama