Červenec 2015

Pokojný Bojovník

26. července 2015 v 13:43 | Revl
Po těch vedrech tu máme o něco chladnější den a já se s vámi chci podělit o to, co je nového.
Člověk by řekl, že když se vám život sesype tak je to konec. Opak je ovšem pravdou. Tehdy začíná něco nového a lepšího. Musím říct, že po strašně dlouhé době jsem v sobě nalezl klid. A paradoxně, to bylo díky knížce, kterou mi kamarád doporučil. Knížka se jmenuje Pokojný bojovník. Hodně z vás ji jistě četlo, vidělo film. Ale pro mě jako pro člověka, který hledá už dlouho cestu to byl poklad. Nejde o to, kolikrát si pustíte film, nebo to přečtete. Jde o to uvědomit si to podstatné a začít se tím řídit. Protože mezi uvědoměním a věděním je velký rozdíl. První věc která mě zaujala krom spousty dalších věcí byla tři pravidla: Paradox, humor, změna.
Uvědomil jsem si, že všechny tři pravidla se už v mém životě objevují. Jen jsem si jejich přítomnost neuvědomoval. Další věcí bylo ono žít tady a teď. Nějakou dobu jsem se o to snažil, ale nešlo to, až teď to díky té knížce do sebe zapadlo. Je to jako skládat puzzle a mám z toho úžasný pocit.
Kde jsi? Tady
Kdy jsi? Teď
Co jsi? Tahle chvíle
Pro dnešek se s vámi loučím a přeji krásný den. A já budu pokračovat v tom, co mi tahle knížka dala a jak se můj život změnil.
Revl