Já končím

3. prosince 2012 v 22:46 | Revl |  Něco jako deník
Krásný večer. Je sice pozdě, ale musím toho hodně povědět a teď je ta nejlepší chvilka, protože jsem tak nějak správně v ráži. Ano, opravdu končím, ale ne tak, jak myslíte. Končím jednu neopakovatelnou etapu.

Jestli jsem Vám poslední dobou přišel mimo, bylo tomu opravdu tak. Bohužel a nebo bohu díky. Vlastně tohle trvalo měsíc a nemohl jsem to nijak ovlivnit. Nic s tím udělat. Skončil jsem na serveru, kde jsem pomáhal lidem. Ano je to tak. Nezvládnu všechno, nedokážu spasit svět, i když bych si to kolikrát přál. Prostě to nejde.

Poznal jsem jednoho člověka. Jeho přezdívka je HpRick. Horšího člověka jsem ještě neviděl. Beru všechno, nadávky, výsměch atd. Ale když člověk se léčí s rakovinou, nevypadá to dobře a stejně se snaží radit ostatním a pak příjde HpRick a řekne "Vážená osobo, já doufám, že brzy chcípnete, jděte si radši hledat rakev." Tak to je moc! Tohle nemá s lidskou slušností nic společného. Jak můžou existovat lidé, kteří tohle řeknou a myslí to vážně? Samozřejmě jsem mu napsal "Takové lidi jako ty, by měli preventivně střílet jako škodnou a nebo je zavírat do ústavu pro duševně choré." Ano a tohle jsem zase já myslel smrtelně vážně. Takže dál... Vykašlal jsem se asi úplně na všechno a přesto to bylo správně. Tohle mělo prioritu.

Ovšem jsem se zase posunul dál v Esotérice. Všechno, co jsem dělal mělo nějaký smysl. Snažil jsem se být na všechny milí atd. Jenže té bezmoci, lidí, co opravdu potřebují pomoct nebo těch, co to prostě chtějí skončit je hodně. Konec přišel včera. Prostě toho bylo moc, tak jsem se s jedním z těch, co tam chodí jen nadávat chytnul. Kupodivu mi to pomohlo. Potom jsem přesně věděl, co dál. Věděl jsem, že jsem tam skončil a je na čase jít dál, že už mi to tam nemá, co dát. Samozřejmě ze starou gardou, jak si říkáme, jsme založili vlastní fórum a na všechny z nich mám kontakt. Takže tohle nově vzniklé přátelství neskončilo.

Mezitím jsem si našel přítelkyni. Hmmm to byl taky důvod, proč jsem tam skončil. A když jsem tak učinil, dostavil se úplně jiný pocit a to jakési prohlédnutí... Přátelé, ať tomu věříte nebo ne, zbývá 18 dní do konce jedné éry a začátku nové. Neměli bychom to brát jako něco špatného, ale naopak, v pozitivním slova smyslu. Ano, jsem šťastný. Ano, našel jsem, co jsem chtěl. Asi nestihnu úplně všechno, ale na tom nezáleží. Stihnout ještě tu knížku nebo cestování by bylo fajn. Ale když to nevyjde, bude to jedno. Vždycky záleží na lidech. Nejdůležitější je být dobrým člověkem. Setkal jsem se s lidmi, kteří pomáhali i když byli na dně. To je síla a tu má každý v sobě. Kašlete na víru a dělejte, co považujete za správné. Do teď jsem poslouchal srdce a instinkt a vyplatilo se.

Nevím, co bude dál. Jsem konečně volný. Asi jsem to konečné pochopil... Není to o tom, se za něčím honit. Ne, je to o tom užívat si každou minutku téhle úžasné cesty. Na ničem jiném nezáleží. Potřebuji cítit volnost, kašlu na peníze, na tenhle systém který stejně nefunguje a nikdy fungovat nebude. Vždycky to nějak dopadne. O spoustu věcí člověk v životě příjde. Nemusíte si ale zoufat, protože vždycky bude líp. A po každém temném mraku vyjde slunce a tomuhle musí člověk věřit. Všechno, co se do teď stalo bylo úžasné a nic z toho bych neměnil. Dokonce ani ty špatné věci, co se mi staly. Byli to právě tyto věci, co ze mě udělali lepšího člověka. Přál bych si aby tohle nikdy neskončilo. Možná přijde konec, ale na tom nezáleží, protože teď je vše v pořádku...


Zbytek zítra... Revl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mirda mirda | 5. prosince 2012 v 19:25 | Reagovat

ty se lecis z rakoviny? :O

2 Revl Revl | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 10:05 | Reagovat

Ne já ne naštěstí....Kamarádka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama