Pauza

12. listopadu 2012 v 12:55 | Revl |  Něco jako deník
Ach ano, určitě jste si mnozí všimli, že jsem se na tři dny odmlčel. Ano, potřeboval jsem na chvíli úplně vypnout. Nic nedělat, nad ničím nepřemýšlet. Za druhé jsem řešil, nebo vlastně stále řeším, takovou malou krizi. Protože poprvé v životě netuším, čemu mám věřit. Já vím pro spoustu z Vás je to malicherné a nepodstatné. A proč sakra vůbec v něco věřit? Jenže já jsem jiný. Prostě tyhle věci jako víra a jiné věci mezi nebem a zemí. Pravda, mohl bych sem dát nějaké svoje literární dílo a vůbec se o tomhle nezmiňovat. Jenže se v tom tak trochu plácám, tak si to tu rozeberu aspoň sám pro sebe.

Je pravda že esotérika mi zachránila život, pozměnila trochu hodnoty a ukázala mi ten lepší pohled na svět. Jenže posledních pár dní na různých diskuzních fórech naráží na naprostý rozkol mezi Esotérikou a Křesťanstvím... Opravdu mi to hlava nebere... Jako by to byli dva úplně protichůdné póly a přitom ve skrze jde o to samé, ne? Jen jde o to, že v prvním případě, lidé věří, že si dokážou pomoct sami a lecos mají ve svých rukou. Prostě víra v sebe, vesmír atd. a na druhé straně je to tak, že ta druhá strana věří, že jim pomůže Bůh. Že přesně ví co dělá... A samozřejmě ta třetí strana, která nevěří nikdy v nic. Takže i kdybyste jim dali jakýkoliv důkaz, stejně neuvěří, ale o těch se tu bavit nebudu.

Co se týče mé vlastní zkušenosti. Když jsem byl opravdu na dně, kdy už to snad ani horší být nemohlo, když jsem stál nad onou propastí a rozhodoval co dál... Nebyl to bůh, co mě zachránilo. Pomoc přišla s té druhé strany... Tenkrát jsem o tom ještě nic nevěděl, ale změnilo mi to život a řekl bych k lepšímu. A pak tu na diskuzích čtu, jak je to špatné, jak to škodí a tak dál. A opravdu nevím čemu věřit. To se ty lidi nemůžou normálně dohodnout? Dejte mi někdo jasnej důkaz, že tak nebo tak, je to naprosto správně. A já se tím sakra budu řídit, ale nebudu tu čekat, až se něco stane, až příde nějaký nápad, vize, nebo mě čistou náhodou něco osvítí a řekne, jak to má být. To ne. Naučil jsem se, že pokud člověk něco nemá a chce to, je to vždy jeho chyba, že pokud se nějakým způsobem o to co chceme nepřičiníme sami, tak to prostě nemáme. Nakonec stejně asi rozhodne instinkt nebo to, jak to cítím. Ale nedalo mi to sem nenapsat. Zítra sem budu psát zase o normálních věcech.


Přeju krásný den Revl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama