Dobrá nálada

13. listopadu 2012 v 14:45 | Revl |  Něco jako deník
Máme tu nádherný den. Jo holt další věc, kterou jsem řekl a splnila se a to nesleduju počasí. Ráno to zas tak dobře nevypadalo, ale já vstal a hned jsem věděl, že dnes bude krásně. Noc sice nestála za moc. Nemám rád živé sny a takové sny, které jsou pomalu jak vize. To není opravdu pro mě. Včera jsem přišel čistě náhodou domů dřív a pustil jsem si rádio, kde byl rozhovor s psychologem. Omlouvám se, ale jméno mi teď vypadlo, takže to sem napíšu až si vzpomenu. Mluvil o náladě ve společnosti a o pohledu na svět. V podstatě jsem se tím nechal inspirovat a napsat na to zamyšlení a i vlastní zkušenost.

Dobrá nálada

Jak dobře řekl: Něco je dané geneticky a s tím moc dělat nemůžeme, ale s tím zbytkem už ano. A o tom to je. Vždy jde o to, jak tenhle svět chcete vidět. Asi nejdřív má vlastní zkušenost. Dřív jsem neměl moc dnů, kdy bych byl šťastný. Každé ráno jsem vstával otrávený, prostě to byla hrůza. Jenže člověk začne časem vidět věci jinak. Vždy se snažím, aby mi nic nezkazilo den. Ano, samozřejmě se vyskytnou jisté problémy, ale i ty se dají vyřešit s úsměvem, jak jsem dneska už jednou napsal. Všechny rány časem přebolí, po každé bouřce vysvitne zase slunce a tomuhle byste měli všichni věřit. Hlavně si užívat každý den a těšit se z maličkostí všedního dne. Neříkám, že vždycky to jde, ale člověk, který se o to pokusí se bude cítit lépe. Každý malý úspěch je důležitý, protože z malých úspěchů se stanou větší. Samozřejmě souhlasím s tím, že vždy tu budou nějací lidé, kteří prostě budou mít špatnou náladu ať se děje, co se děje. Ale ono to do té společnosti svým způsobem taky patří. Přeci jen jednotvárná společnost by byla nudná. A není nad to ten den třeba udělat někomu radost. Já to mám tak, že když někomu udělám radost, mám radost taky. Den je pak zase lepší. Nebo udělat za den aspoň jeden dobrý skutek. Já vím že je to staromodní a mezi námi, kdo dneska udělá pro někoho něco navíc a nic za to nechce. A to ještě navíc, když takového člověka vůbec neznáte. Jenže věřte, ono se Vám to vrátí jinak a i Vy pak budete mít ze sebe lepší pocit. Dobrá nálada je velice nakažlivá a můžete ji přenést i na své okolí. A když mají všichni kolem Vás dobrou náladu, tak se zdá, že je na světě vše v pořádku. I Vy si můžete udělat, takový malý ráj na zemi. A pamatujte, i když je život občas peklo, stojí za to v něm žít.


Loučí se s Vámi Revl. A přeje spoustu krásných dní a dobrou náladu.....Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady Diabolus Aki Mortem Lady Diabolus Aki Mortem | Web | 13. listopadu 2012 v 15:08 | Reagovat

Pěkně napsaný článek. :) Sama to mám tak, že se nikdy nenechám otrávit a můj "nejhorší" stav je variace na "je mi to jedno" a s tímhle jsem relativně spokojena. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama