Očekávání

5. října 2012 v 18:34 | Revl
Tak dnes jsem tu s tím slibovaným článkem. V podstatě jsem na dnešní téma došel díky mamce :-) Skvěle se i taková pomoc se hodí. Je to tuším dva dny, co jsem sem umístil básničku s životními sny. Mamka si myslela, že by bylo lepší to napsat jako prózu. Takže jdu na to.

Co očekávám od života?

No každý něco očekává a každý si jednou tuhle otázku položí. Vím, že tolik o sobě nepíšu. Ani nevím, jestli je to úmysl nebo ne, ale teď vám aspoň napíši, co očekávám od života já.

Takže začneme tím, že bych dál chtěl psát a vydávat knihy. Ne snad proto, že chci být slavný, atd. Možná nějaká moje skrytá stránka potom touží, ale já ne. Chci psát, protože mě to baví a naplňuje. Nepotřebuju davy, stačí mi pár lidí, kterým se to, co dělám líbí a podporují mě v tom. Další věc co očekávám je: Dělat psychologa. Opět, nejde mi o peníze, chci pomáhat lidem a to jakkoliv. Pomoci jim vyřešit jejich problémy a starosti. Aby věděli, že na všechno v životě nejsou sami. Byla by to práce, která by mě bavila, ale nevím, jestli se tam s mými možnostmi dostanu. Ale to nevadí, zkusím budovat vzdušné zámky, jak já tak rád říkám. Když to nevyjde nevadí, o tomhle ten život není. Není důležitý cíl, ale cesta. To, co tomu obětujete a kolik ze sebe do toho dáte. Jak si budete užívat každý kousek cesty, díky které se blížíte do cíle. Také bych rád našel tu pravou. Zatím jsem neměl štěstí, ale to nevadí. Já počkám, protože to určitě bude stát za to. Určitě bych chtěl založit rodinu, pořídit si malý domek se zahrádkou a vychovávat tam děti. Trávit čas s přáteli, o kterých vím, že ke mě patří. Další věc to je takový můj sen. Procestovat svět. Nepotřebuju spousty peněz, protože o těch život není. Život se musí žít každý den. A každý den je změna. Naše planeta poskytuje tolik úžasných míst a já bych je chtěl vidět. Také bych chtěl dál na sobě pracovat. Za poslední rok jsem urazil hodně dlouhou cestu, ale o tom jindy. Hlavně aby všichni které mám rád byli zdraví a šťastní, protože když budou šťastní oni, tak budu šťastný i já.

Možná si o mě myslíte, že jsem naivní a nebo že tohle nemůže nikdy vyjít. Jenže mi rozhodujeme o svém životě, jak jej prožijeme. Lidé už dávno zapomněli plnit si své sny a žít trochu volněji. Ale to je na každém. Každý přeci může žít podle toho jak mu to vyhovuje. Spokojený život se měří počtem splněných snů. A já doufám, že se Vám vaše sny splní. Děkuji, že jste mě vyslechli.


Přeju příjemný zbytek večera. Revl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama