Inspirace

13. října 2012 v 11:00 | Revl |  Něco jako deník
Dnes začneme trochu netradičně, jelikož včerejší večer byl velice zajímavý. Aspoň co se týče diskuze Usmívající se Takže napíšu tu svojí básničku, pak prózu a zajímá mě, co se bude líbit víc.

Život

Cítíš tu vůni snů
A náhlých pádů
Co cítíš?
Když se probouzíš
Kdy život a sílu vnímáš
Kdy si vzpomínáš
a na ty špatné dny zapomínáš
Když shlížíš z vrcholů
Až tam dolů
Už život znáš
Nezapomeň, že ty dobré dny máš
Smutek stranou dáš
Klid v duši máš
A teď půjdeš dál
Najít si nový taneční sál
Životem se přeci protančit dá


Próza

Každý má svoje sny a měl by si je splnit, i když mu společnost říká pravý opak. I když to ne vždy jde snadno. Všichni jsme na cestě životem zažili nějaké klopýtnutí nebo pád. Pokaždé když padnete, poučte se z chyb a najděte sílu jít dál. Když se ráno probouzíte, měli byste si uvědomit, jak je život krásný a plný neopakovatelných zážitků. Vždy, když ráno vstanete, vzpomeňte si na chvíle, kdy jste byli šťastný. Pak vám bude krásně.

Dny nejsou dobré nebo špatné. Dny jsou takové, jaké si je člověk udělá. Když budete mít dobrou náladu a nenecháte si ji nikým zkazit, bude pro Vás každý den krásný a šťastný. Občas se nám podaří vystoupat až na vrchol, ale lidé jsou takový, že chtějí pořád víc. Proč bych nemohl letět ještě víš, když nade mnou není strop. Je ale pravdou, že na vrcholu jste vždycky sami. A když se podíváte dolů, uvidíte tam lidi, na kterých Vám kdysi záleželo a které jste nechali dole při cestě na vrchol. Takže když budete cítit, že máte co jste chtěli, nechtějte víc, vedete to jenom do záhuby. Je to věčná cesta do cíle a vy tam stejně nikdy nedojdete a budete se akorát trápit. Ujdete-li kus života, už budete o něco chytřejší a není na škodu se občas podívat, jak jste si do té doby počínali.

Životem se opravdu dá tančit. Některé taneční kroky jsou lehké a Vy máte radost, že se Vám povedli. Jiné jsou naopak velmi složité, ale o to z nich máte větší radost, když se Vám správně povedou. Na konci života by jste se měli znovu ohlédnout a všechno si projít. Hlavně jednat správně a tak, aby jste se, až tohle skončí, mohli sami na sebe podívat do zrcadla a nemuseli se za sebe stydět a mohli jste si sami sebe vážit. To jsou ty pravé věci na kterých záleží.


Pěkný den přeje Revl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choki Choki | Web | 14. října 2012 v 17:51 | Reagovat

Obe majú niečo do seba!
Básnička je nádherná, próza je moc na zamyslenie.
Takže tá báseň sa môjmu mozgu páči viac! :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama