Víra a jiné

11. září 2012 v 10:47 | Revl |  Něco jako deník
Máme tu další krásný slunečný den. Původně jsem chtěl napsat něco k tématu týdne. Nad kterým přemýšlím už od včerejška. Ale pak jsem narazil na zajímavou diskuzi na téma jestli je nebo není bůh.
Samozřejmě jsem k tomu také měl co říct. Nejde začínat někde uprostřed takže to skusím vzít popořádku.
Na otázku jestli existuje bůh. Bych nejdříve rád věděl co si člověk představí pod slovem bůh. No takže já v boha jako takového nevěřím. Jistě určitě existuje něco co je nad námy, něco takříkajíc na vyšší úrovni.
Další věc. Asi se mnozí lidé po tomhle výroku naštvou,ale je to můj názor. Myslím že Bible,korán atd. Vytvořili lidé jen aby mohli ve středověku lépe manipulovat s lidmy. Aby je lépe poslouchali. Koneckoncům Bibli napsal člověk takže není dokonalá . Dál v diskuzi byl názor že člověk se má spoléhat jen sám na sebe, že v každém je bůh. No nevím, já to vidím tak že člověk se nemůže spoléhat jen sám na sebe. Protože existuje taková věc jako je osud. A ten existuje. Protože kdyby ne,j ak by se dal předpovědět a potom se následně i vyplnil.
Další názor byl že jsme tvořeni energií,ať dobrou nebo špatnou.
S tímhle tvrzením s části souhlasím. Energie protéká naším tělem,ale podstatná část, je podle mého v duši. To je to co nás utváří, to kým jsme. Člověk není dokonalý a učí se ze svých chyb. Ale jsou to právě ony chyby,které nás posouvají dál.
Další zajímavá věc jsou Minulé životy a s tím související karma.
Podle jedné teorie člověk prožívá několik životů po sobě. Právě aby se poučil ze svých chyb a napravil je. A tím se dostal právě na tu pomyslnou vyšší úroveň. Samozřejmě je s tím spjata karma. Člověk,jenž dělal špatné věci se určitě nebude mýt nejlépe. Nemyslím v tím v tom současném životě ale v tom dalším. Jeden příklad za všechny. Karmické zatížení: Dva lidi skočí ze dvou metrů. Ten s dobrou karmou si třeba jen zlomí nohu,ale toho druhého to zabije.
Je to všechno daleko složitější ale o tom jindy.
Poslední věc,kterou tu chci zmínit: Magie,duchové
A netvrďte mi že takové věci nejsou. Protože sám jsem byl u toho když magie fungovala a když byla prováděná v praxi. Spousta lidí prostě věří jen v to na co si můžou sáhnout, co se dá nějak odůvodnit. Jenže přiznejme si to některé věci se prostě logicky vysvětlit nedají. Magie podle názoru není ani dobrá,ani zlá. Záleží na člověku pro jaké účely ji využije.
Duchové: k tomu asi chci říct tolik. Nevěřil bych na ně kdybych je neviděl a na vlastní kůži nezažil jak moc je to reálné. Člověk pak musí hodně věcí přehodnotit. A říká se že na všem je aspoň trochu pravdy. A o tomhle to platí dvojnásob.
Pro dnešek se s vámy loučí Revl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama