Nový úkol

30. září 2012 v 18:35 | Revl
Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a častokrát se stane něco, co Vás nasměruje úplně jinam.

Chtěl jsem se téhož rána vrátit do Dalaranu, známé jako město čarodějů. Ovšem kapitán pro mě měl nový úkol. Ano, mohl jsem odmítnout. Cítil jsem však,že můj úkol zde ještě neskončil. Nyní jsem kráčel po zamrzlé cestě ke kapitánskému stanu.

"O co jde tentokrát?" otázal jsem se bez dovolení.
Tohle nebyla moje válka. Mrazivý sever byl navíc protkaný temnými stíny a magií a proto jsem tu chtěl zůstat, co nejkratší dobu.
"Na severním ostrově za mořem je klan severských lidí. Ukradli nám zásoby masa a my je nutně potřebujeme zpět."
"Už teď je to vyřízené." otočil jsem se a odcházel.

Co dělat, nasedl jsem na svého hypogryfa a vyrazil na cestu. Foukal ledový vítr a já doufal, že moje jednání nebude dlouhé. A opravdu. Za hodinu byli přede mnou ony ostrovy. Vypadali velice nevlídně, ostatně jako většina věcí tady na severu. Přistál jsem v malé zátoce kousek od jejich stanů. Nebyl jsem si tak úplně jist, co mám čekat. K mé smůle jsem byl odhalen dříve, než jsem tušil.

"Zatracená práce!" ulevil jsem si.
Už kolikrát mě má nerozvážnost dostala do problémů. Přivedli mě před náčelníka kmene. Jak se ukázalo nebyl to zlý člověk. Po krátkém rozhovoru mi došlo, o co tady jde. Ukradli nám jídlo, protože jim došli zásoby a zemřeli by hlady.
"Dobře a co když vám nalovím maso? Vrátíte, co jste ukradli?" nabídl jsem.
"Ano, pokud to zvládneš budeme ti vděční." řekl náčelník.

Došel jsem k moři a vyslal tichou prosbu vesmíru, přírodě a této zemi za ryby pro tuto vesnici. Po chvilce se zvedla přílivová vlna. Jen o kousek jsem stihl utéct. Vlna vyplavila na zem spousty ryb. Tiše jsem poděkoval za dary od této země. Sesbíral ryby a odnesl do vesnice. Náčelník opravdu dodržel své slovo. Vrátil nám naše zásoby a já se mohl vrátit domů. Kapitán mě za dobrou práci pochválil a já se mohl odebrat do svého stanu. Usínal jsem s blaženým vědomím, že jsem udělal konečně něco dobrého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama