Fantasy

15. srpna 2012 v 17:59 | Revl |  Něco jako deník
Je středa. Přímo krásné počasí vybízí ke koupání. Kapky ranní rosy už dávno vyschly, tak proč si nezpříjemnit den nějakým novým článkem. Dnes bych se chtěl trochu zamyslet nad Fantasy jako takovou. Na fantasy je dobré, že je to takový náš vysněný svět a i když se nám v životě moc nedaří, tak tohle je ten světlý bod, to místo, kam se můžeme uchýlit. V tomhle světě funguje vše, jak má. Dobro většinou vítězí nad zlem a hrdinové jsou přesně takoví, jak jste si je vysnili. Hrdina najde svoji životní lásku a vše dopadne skvěle. Když dočtete knížku, dopíšete příběh, tak se Vám nechce uvěřit, že už je konec, že to krásné putování skončilo tak brzy. Přitom byste si přáli žít v tomto vysněném světě, kde neřešíte každodenní problémy a starosti. Kdy se můžete jen tak rozhodnout nebo se vydat na úžasné dobrodružství, protože tak nějak víte, že všechno dobře dopadne. Tohle je určitě jeden z důvodů, proč jsou fantasy knížky a příběhy tak oblíbené.

Člověk když příjde domů po namáhavém dni, kde musí řešit hromadu problémů a nemá ani chvíli klidu, přece nevezme do ruky knížku, kde je situace dosti podobná té, ve které se zrovna on nachází. Přiznejme si, že v dnešní době je spíš více těch špatných konců. A nikdo nemá náladu na příběhy se špatným koncem. Ale to už se trochu opakuji.

Bylo natočeno i pár opravdu dobrých filmů podle knižní předlohy. Film sice pomůže, ale nikdy Vám nedá tolik, co knížka nebo vlastní fantazie. Každý to znáte. Když je Vám nejhůř, tak kam se uchýlíte, když nemáte nikoho jiného na blízku? Do toho svého vytvořeného světa. Každý když byl malý, chtěl být pirátem, rytířem, králem a nebo princeznou. A i přes to, že už někteří jste dospělí, stále se do tohohle světa můžete podívat. Jak? Stačí si sednout, lehnout, zavřít oči, zapojit představivost a jste tam.


Pro dnešek se s Vámi loučí Revl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama